«Хороший фотограф зробить крутий знімок і відром», — Євген Кудрявцев

Ресторанний бізнес та навчання у найближчій перспективі все більше  переходитимуть в онлайн-площину. У зв’язку з цим збільшиться і попит на візуальний контент для кухарів і ресторанів. Для кухарів актуальними будуть фото страв, для ресторанів – фото страв в меню і напівфабрикатів для доставки. Чим професійна фотозйомка відрізняється від аматорської, і чи може вона вплинути на збільшення замовлень, ми запитали в українського фуд-фотографа з 8-ми річним досвідом – Євгена Кудрявцева (Ужгород).

Зараз камери на телефонах дозволяють робити якісні фотографії. Який телефон, світло, ракурс ви порекомендуєте для самостійної фотозйомки?

Для мене це питання виглядає так: «Такий смачний борщ, а якими каструлями ви користуєтеся?». Коли я тільки вчився, мені якось сказали: «Хороший фотограф зробить крутий знімок і відром». Так само і з хорошим  шефом – він приготує смачну страву на будь-якій сковороді. Крім того, я не фахівець в телефонах. Але хороші камери, дійсно, є в багатьох моделях і сьогодні на телефон можна зробити гарний знімок. Це всього лише інструмент. Знання, навички, талант – все в голові.

 Поділіться лайф-хаком для початківців.

Є таке золоте правило щодо ракурсів: чим нижчий предмет, тим вищим має бути ракурс зйомки. На початку краще пам’ятати його. Хоча це так само, як рекомендувати готувати пироги тільки з яблуками, а пармезан терти тільки на дрібну тертку.

Чи може замінити телефон професійну камеру?

Ні, бо фуд-фото потрібно знімати все ж на камеру. Нехай вона буде простою чи бюджетною, але це краще, ніж зйомка на телефон. Використовуючи телефон, не завжди можна отримати фото потрібної роздільності для друку. Втрачається деталізація, інформація про світло і колір. Неминуче страждає глибина різкості та багато інших параметрів.

Зараз телефон добре підходить для SMM-контенту, який швидко «збігає» в стрічці вниз і його забувають. Але якщо виходити з того, що стрічка в Instagram або Facebook – це обличчя компанії і складова її іміджу, я б не рекомендував захоплюватися простою зйомкою. Адже люди, які переймаються зовнішнім виглядом соцмереж, так само пильно дбають і про все інше: якість продукції, обслуговування і т.д. У своїй справі вони не можуть робити щось погано. Не важливо що це: сторіз, мило у туалеті чи ввічливість при обслуговуванні. Крім того, все частіше саме за фотографією клієнт робить висновок щодо рівня ресторану, навіть не відвідавши його.

Деякі фуд-фотографи стверджують, що після професійної фуд-зйомки продажі страв можуть збільшитися на 30%. Чи є у вас такі приклади?

Перш за все, я намагаюся добре виконувати свою роботу, максимально вислуховую побажання, залучаю до обговорення SMM-менеджера і дизайнера. Треба пам’ятати, що з твоїми фото потім будуть працювати інші люди і від того, як вони їх оцінять, залежатиме й ваша репутація. Як правило, у фотографів немає доступу до інформації про продажі. Але якщо тебе запрошують повторно або рекомендують колегам – це хороший знак.

На що звертаєте увагу, коли замовляєте страву: фото, ціна, розмір порції?

Звісно, звертаю увагу на фото. Чи добре знято, які помилки, але це скоріше професійне. Можу подивитися сторінку в Instagram. Більше ні на що не дивлюся. У своєму місті я і так знаю, де смачно. Така робота 🙂

Чи може кухар після зйомки додатково заробляти на своїх фото, якщо розмістить їх у фотобанку?

Звичайно може, хоча усьому треба вчитися. Фотобанки виставляють високі технічні вимоги. Та й конкуренція там висока. Наприклад, кількість фото стейка може досягати кілька десятків тисяч. Слід розібратися, в чому полягає комерційна цінність зображення і не плутати її з естетичною. Але не виключаю, що знайдуться шефи, які зможуть освоїти цей напрямок і заробляти на ньому.

Ваша дружина добре готує. Ви добре фотографуєте. Чи плануєте монетизувати ці два напрямки?

У нас є сторінки в Instagram та Facebook. Їх люблять за прості рецепти, але більше за гумор Олени. І вони вже непогано працюють. Так ми практикуємо зйомку, а Олена ще й вчиться готувати. Це ніби візитна картка, яка наочно демонструє наші можливості. Окрім того, наші клієнти можуть розраховувати на безкоштовну рекламу на даних сторінках при замовленні зйомки.