Різнобарв’я Бессарабії та гостинність Одеси поєдналися у нових стравах від Taste of Ukraine

28-29 вересня Taste of Ukraine  провів 12-й майстер-клас, присвячений кухні Одеси та Бессарабії. На захід приїхали кухарі з 5 міст України. Впродовж двох днів майстер-класу було проведено практики по роботі з бараниною, витяжним тістом та спеціями, а також продемонстровано 12 страв.  

До участі у заході долучилися також й українські виробники, зокрема представники Бессарабії, які виступили з доповідями та демонстрацією унікальної, крафтової продукції. 

Кожен рецепт та страва, продемонстровані на майстер-класі Taste of Odessa&Bessarabia, можна легко інтегрувати в меню будь-якого ресторану.

З, одного боку, одеська кухня сьогодні не викликає інтерес у більшості одеських рестораторів. А з іншого – привертає увагу шефів з інших регіонів. Кожен рецепт та страва, продемонстровані на майстер-класі Taste of Odessa&Bessarabia, можна легко інтегрувати в меню будь-якого ресторану. Так, наприклад, знання по підготовці баранини дозволяє усунути неприємний запах м’яса, витяжне тісто можна застосовувати для приготування штруделів, пирогів та пиріжків, а створення правильного купажу спецій зробить страви не тільки пряними, а й корисними.

Також, як виявилося, під час підготовки та проведення майстер-класу, багато страв можна приготувати з локального дунайського оселедця. Окрім соління, ми показали відварений оселедець в бульйоні з додаванням тархуну та бодяну, а також з гарніром із болгарського перцю, ріпчастої цибулі, стебла селери, сметани, тім’яну та паприки.

Знання по підготовці баранини дозволяє усунути неприємний запах м’яса, витяжне тісто можна застосовувати для приготування штруделів, пирогів та пиріжків, а створення правильного купажу спецій зробить страви не тільки пряними, а й корисними. 

Окремою темою, яка визвала захоплення всіх учасників і партнерів, було створення  страв на доставку та кейтеринг з локальних продуктів. Так, бренд-шеф та спеціаліст зі спецій Асмік Гаспарян розробила спеціальну коробку смаків з одеських страв у мініатюрі, на кшталт finger food і розповіла про те, як зробити прибутковий бізнес для доставки. За таким принципом можна працювати з будь-яким регіоном і робити цікаві пропозиції не тільки для туристів, а й для мешканців міста.

Також окремою лекцією на Taste of Odessa & Bessarabia була тема спецій і трав Бессарабії від Асмік Гаспарян, під час якої спікер розкрила смакові та ароматичні властивості спецій, їх вплив на систему ЖКТ і травлення.

Всі спікери Taste of Ukraine   розділяють філософію сезонності і локальності. Так, наприклад, Дмитро Руденко, бренд-шеф-мережі Mamamia і дослідник кухні народів Бессарабії, вважає, що слідуючи принципу сезонності і локальності, можна нагодувати більшу кількість людей. 

«Тільки уявіть, що за ціною одного лобстера можна нагодувати 10  людей плациндами, та отримати в 10 раз більше подяк. Тому я обираю демократичні локальні продукти, якими можна нагодувати багато людей та отримати насолоду від того, що зробив цей світ смачнішим, а людей добрішими», – каже Дмитро.

На майстер-класі Дмитро провів майстер-клас по витяжному тісту і різним начинкам з овочів, м’яса, птиці, та сиру. Разом з учасниками він приготував усім відомі пироги – плацинди, проте в абсолютно різному форматі: плацинда, як основна страву, плацинда, як-десерт, плацинда-гарнір і плацинда на кшталт фаст-фуду. 

Витяжне тісто є основою багатьох страв в Бессарабії. Воно легше, корисніше і може бути гарною альтернативою всім дріжджовим пирогам і піці. Однак для приготування звичайної плацинди потрібно знати декілька технік, зробити багато маніпуляцій з інгредієнтами та вміло маніпулювати спеціями.

Ще один спікер Taste of Odessa&Bessarabia, шеф-кухар Олександр Залужний, який створює культуру їжі в ресторані «Провінція» і вчить гостей куштувати своє, впевнений, що регіональні та локальні страви можуть бути набагато цікавішими гостям.

«Ви всі знаєте таку страву, як лазанья, а ось бессарабський пиріг з 8-12 шарів витяжного тіста, який можна подавати з різними начинками, на кшталт лазаньї,  однак в рази цікавіше і смачніше, більшість кухарів не знає і не застосовує», – зазначає Олександр Залужний. 

Цього разу на майстер-класі були продемонстровані локальні аутентичні продукти з Бессарабії, такі як: козяча бринза, полинове вино, сиров’ялене м’ясо, хліб на винних дріжджах, дунайський оселедець.

Ми вдячні новим та постійним партерам: компанії Форвард, Kurator, і-CHEF, Галичина, Ardis Group, Voda.ua, EFFO, Kind Fish, Fresh Black. Окрема подяка локації – Кулінарній студії Su.Chef

До нових зустрічей в листопаді!

Фото: Слава Галака